Добијте код за купон со ПОПУСТ од 10% по регистрирањето на Билтенот.

Дома
Продавница
Понуди
Најави се
Единствен Софа и подна перница Надворешна перница Натпревар со килим килим Рачно ткаени

Портокалов килим за навлака за надворешно перниче 30×50 (см)

30x50 (см)

39

Само 1 на залиха

1 на залиха

Unique handwoven Cushion Cover

Match your Kilim Cushion with Kilim Rug

Returns Accepted, Check our Return Policy

Elevate ambiance with a colorful unique cushion

Како е направен

Спецификација на производот

Големина
30x50 (см)
боја
портокал
Материјал
Волна
Дебелина
20 мм
Тежина
0,5 кг
Изработка на
Рачно ткаени и рачно сошиени
Густина на јазли
Рамно ткиво
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
C823-3003
Забелешка
Само капак за перница, полнењето не е вклучено.

Опис на производот

Ткаенина од килим:Навлаката за перница од килим, исто така позната како турска покривка за перници, обично е направена од делови од килими или ткаени ткаенини создадени со истите техники. Овие ткаенини ја покажуваат рамната конструкција на килимите, со цврсто ткаени нишки и нишки. Оваа конструкција им дава на навлаките на перницата издржлив и цврст квалитет.

Ткаенина од памук-јута на задната страна:Задниот дел на капакот на перницата е изработен од висококвалитетна памучна јута ткаенина, позната по својата издржливост и текстура. Јута обезбедува цврста и природна позадина за живописниот модел на килим на предната страна.

Внатрешна странична испреплетеност:Внатрешното испреплетување на страните е вградено во дизајнот за да се зајакне шевот од внатрешната страна на капакот на перницата. Оваа карактеристика ја подобрува силата и издржливоста на производот, обезбедувајќи долготрајна завршница.

Седење во стил: Додадете допир на елеганција во вашиот простор за живеење со нашите подни перничиња Kilim и перничиња за софата. Овие перничиња обезбедуваат не само удобно седење туку и впечатливо визуелно влијание. Тие се совршени за создавање пријатни места за читање, интимни собири или едноставно лежење со стил. Бидејќи се цврста ткаенина за килим склона кон временски услови, овие навлаки за перници се користат и како навлаки за надворешни перничиња.

Комплимент со координирани килими:Можете исто така да истражувате соодветни килими од нашата ексклузивна колекција на килими за да ги надополните вашите избрани перничиња за килими и да го подигнете вашиот декор без напор.

Рачно изработена уметност:Нашата колекција турски перничиња од вешти занаетчии ја ткае ткаенината користејќи традиционални методи пренесени низ генерации. Рачно изработената природа на овие корици додава уникатен шмек и ја покажува стручноста и уметноста на занаетчиот.

Текстурален приговор:Рамната конструкција на навлаките за перници од килим обезбедува уникатна текстура. Отсуството на куп создава мазна и тактилна површина што може да додаде длабочина и интерес на вашиот дом декор.

Уникатно и единствено:Секоја рачно изработена обвивка за перница за килим е уникатна поради варијациите во шарите, боите и техниките на ткаење. Оваа уникатност ги прави единствени парчиња кои можат да додадат допир на индивидуалност и карактер во вашиот животен простор.

Културно значење:Со спојување на традиционални турски дизајни и современ стил, нашите перничиња Килим и навлаки за перници Килим нудат единствена можност да ја прифатите безвременската елеганција на турската уметност. Навлаките за перници од килим, како и нивните колеги од килим, имаат културно значење и можат да го претставуваат наследството и традициите на заедницата на ткајачите. Моделите и мотивите кои се користат во дизајните може да имаат симболични значења или да го одразуваат културниот идентитет и историјата на одреден регион.

Спецификација на производот
Големина
30x50 (см)
Материјал
Волна
боја
портокал
Дебелина
20 мм
Тежина
0,5 кг
Изработка на
Рачно ткаени и рачно сошиени
Густина на јазли
Рамно ткиво
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
C823-3003
Забелешка
Само капак за перница, полнењето не е вклучено.

Ткаенина од килим:Навлаката за перница од килим, исто така позната како турска покривка за перници, обично е направена од делови од килими или ткаени ткаенини создадени со истите техники. Овие ткаенини ја покажуваат рамната конструкција на килимите, со цврсто ткаени нишки и нишки. Оваа конструкција им дава на навлаките на перницата издржлив и цврст квалитет.

Ткаенина од памук-јута на задната страна:Задниот дел на капакот на перницата е изработен од висококвалитетна памучна јута ткаенина, позната по својата издржливост и текстура. Јута обезбедува цврста и природна позадина за живописниот модел на килим на предната страна.

Внатрешна странична испреплетеност:Внатрешното испреплетување на страните е вградено во дизајнот за да се зајакне шевот од внатрешната страна на капакот на перницата. Оваа карактеристика ја подобрува силата и издржливоста на производот, обезбедувајќи долготрајна завршница.

Седење во стил: Додадете допир на елеганција во вашиот простор за живеење со нашите подни перничиња Kilim и перничиња за софата. Овие перничиња обезбедуваат не само удобно седење туку и впечатливо визуелно влијание. Тие се совршени за создавање пријатни места за читање, интимни собири или едноставно лежење со стил. Бидејќи се цврста ткаенина за килим склона кон временски услови, овие навлаки за перници се користат и како навлаки за надворешни перничиња.

Комплимент со координирани килими:Можете исто така да истражувате соодветни килими од нашата ексклузивна колекција на килими за да ги надополните вашите избрани перничиња за килими и да го подигнете вашиот декор без напор.

Рачно изработена уметност:Нашата колекција турски перничиња од вешти занаетчии ја ткае ткаенината користејќи традиционални методи пренесени низ генерации. Рачно изработената природа на овие корици додава уникатен шмек и ја покажува стручноста и уметноста на занаетчиот.

Текстурален приговор:Рамната конструкција на навлаките за перници од килим обезбедува уникатна текстура. Отсуството на куп создава мазна и тактилна површина што може да додаде длабочина и интерес на вашиот дом декор.

Уникатно и единствено:Секоја рачно изработена обвивка за перница за килим е уникатна поради варијациите во шарите, боите и техниките на ткаење. Оваа уникатност ги прави единствени парчиња кои можат да додадат допир на индивидуалност и карактер во вашиот животен простор.

Културно значење:Со спојување на традиционални турски дизајни и современ стил, нашите перничиња Килим и навлаки за перници Килим нудат единствена можност да ја прифатите безвременската елеганција на турската уметност. Навлаките за перници од килим, како и нивните колеги од килим, имаат културно значење и можат да го претставуваат наследството и традициите на заедницата на ткајачите. Моделите и мотивите кои се користат во дизајните може да имаат симболични значења или да го одразуваат културниот идентитет и историјата на одреден регион.

Осврти на клиенти

Рачно изработен дом
Независно потврдено
Оценка 4,79 (39 критики)

1-5 од 27 критики
 1. AE

  Utmärkt kundservice, jag bad om återbetalning eftersom varan led mindre skada under frakten – jag fick returfraktetikett omedelbart och mina pengar återbetalades inom 10 arbetsdagar.

 2. EM

  layout del sito web semplice e material facile da Trovare. il mio ordine è arrivato entro una settimana ed era in condizioni eccellenti. persone fantastiche con cui avere a che fare.

 3. KO

  Нарачувањето на килим Килим беше прилично лесно и испораката на производот беше брза и навреме. Ми беше даден број за следење во рок од 2 дена од поставувањето на мојата нарачка, многу сум задоволен од услугата за клиенти.

 4. EC

  многу прифатлива продавница..добри детали за производите

 5. AO

  Од крај до крај процесот на купување од нив беше голем.

Поврзани производи

Неодамна прегледани производи

Не беа пронајдени податоци