Добијте код за купон со ПОПУСТ од 10% по регистрирањето на Билтенот.

Дома
Продавница
Понуди
Најави се

Сијалицата не е вклучена.

Рачно насликани Рачно изработено Декоративен предмет Изработена од глина

Рачно насликана сина керамичка столна ламба

Висина - 58 см

160

Само 6 на залиха

6 на залиха

Уникатен декор исклучиво достапен само преку нас

Free shipping to USA, EU and UK

Returns Accepted, Check our Return Policy

Декорација, сложено и детално уметничко дело

Како е направен

Спецификација на производот

Големина
Висина - 58 см
боја
сина
Материјал
Работа со глина
Обем
58 см
Тежина
3,5 кг
Изработка на
Рачно изработено и рачно насликано
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
P823-019
Забелешка
Примаме и нарачки по мерка за овој производ во саканата големина и дизајн.

Опис на производот

Рачна изработка:Секоја столна ламба е прецизно изработена рачно, покажувајќи ја вештината и посветеноста на занаетчиството на занаетчиството. Рачно изработената конструкција обезбедува уникатен и автентичен допир на секоја светилка.

Сложени рачно насликани дизајни:Столните ламби имаат сложени рачно насликани дизајни инспирирани од уметничките традиции на земјите од Југоисточна Азија. Овие дизајни може да вклучуваат културни мотиви, геометриски обрасци или елементи инспирирани од природата, кои го прикажуваат богатото уметничко наследство на регионот.

Топло и амбиентално осветлување:Светилките не служат само како украсни парчиња туку и обезбедуваат топло и амбиентално осветлување. Рачно изработениот глинест материјал често ја дифузира светлината на уникатен начин, создавајќи пријатна атмосфера во собата.

Печка отпуштена за издржливост:Глината што се користи во светилките се подложува на печење во печка, процес кој не само што ја поставува формата туку и ја подобрува издржливоста на материјалот. Печењето во печка гарантира дека столните ламби се цврсти и можат да издржат редовна употреба.

Емајлирана завршница за сјаен изглед:По печењето во печката, столните светилки се емајлирани за да се постигне сјаен финиш. Ова не само што додава луксузен и полиран изглед, туку обезбедува и заштитен слој, зголемувајќи ја долговечноста на насликаните дизајни.

Културна естетика:Дизајните на светилките ја рефлектираат културната естетика на земјите од Југоисточна Азија, внесувајќи допир на уметноста и наследството на регионот во домот.

Различни форми и големини:Овие рачно изработени столни ламби од глина доаѓаат во различни форми и големини, нудејќи опции кои одговараат на различни стилови и преференции на ентериерот. Без разлика дали се работи за традиционален или модерен дизајн, има светилка за дополнување на различни декори.

Разновидни украсни парчиња:Овие столни ламби служат како разновидни украсни парчиња кои можат да се постават на масичките покрај креветот, бирото или страничните маси. Тие додаваат уметнички и културен шмек на секој простор.

Уникатни колекционерски предмети:Поради индивидуализираната природа на процесот на рачно изработка, секоја светилка е уникатна. Колекционерите можат да ги ценат светилките како единствени парчиња што ја одразуваат изработката и уметноста на земјите од Југоисточна Азија.

Етички и одржливи практики:Употребата на традиционална изработка и локални материјали се усогласуваат со етичките и одржливите практики. Поддршката на традиционалните уметнички форми и одржливото производство додава дополнителен слој на вредност на овие рачно изработени столни ламби од глина.

Спецификација на производот
Големина
Висина - 58 см
Материјал
Работа со глина
Обем
58 см
боја
сина
Тежина
3,5 кг
Изработка на
Рачно изработено и рачно насликано
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
P823-019
Забелешка
Примаме и нарачки по мерка за овој производ во саканата големина и дизајн.

Рачна изработка:Секоја столна ламба е прецизно изработена рачно, покажувајќи ја вештината и посветеноста на занаетчиството на занаетчиството. Рачно изработената конструкција обезбедува уникатен и автентичен допир на секоја светилка.

Сложени рачно насликани дизајни:Столните ламби имаат сложени рачно насликани дизајни инспирирани од уметничките традиции на земјите од Југоисточна Азија. Овие дизајни може да вклучуваат културни мотиви, геометриски обрасци или елементи инспирирани од природата, кои го прикажуваат богатото уметничко наследство на регионот.

Топло и амбиентално осветлување:Светилките не служат само како украсни парчиња туку и обезбедуваат топло и амбиентално осветлување. Рачно изработениот глинест материјал често ја дифузира светлината на уникатен начин, создавајќи пријатна атмосфера во собата.

Печка отпуштена за издржливост:Глината што се користи во светилките се подложува на печење во печка, процес кој не само што ја поставува формата туку и ја подобрува издржливоста на материјалот. Печењето во печка гарантира дека столните ламби се цврсти и можат да издржат редовна употреба.

Емајлирана завршница за сјаен изглед:По печењето во печката, столните светилки се емајлирани за да се постигне сјаен финиш. Ова не само што додава луксузен и полиран изглед, туку обезбедува и заштитен слој, зголемувајќи ја долговечноста на насликаните дизајни.

Културна естетика:Дизајните на светилките ја рефлектираат културната естетика на земјите од Југоисточна Азија, внесувајќи допир на уметноста и наследството на регионот во домот.

Различни форми и големини:Овие рачно изработени столни ламби од глина доаѓаат во различни форми и големини, нудејќи опции кои одговараат на различни стилови и преференции на ентериерот. Без разлика дали се работи за традиционален или модерен дизајн, има светилка за дополнување на различни декори.

Разновидни украсни парчиња:Овие столни ламби служат како разновидни украсни парчиња кои можат да се постават на масичките покрај креветот, бирото или страничните маси. Тие додаваат уметнички и културен шмек на секој простор.

Уникатни колекционерски предмети:Поради индивидуализираната природа на процесот на рачно изработка, секоја светилка е уникатна. Колекционерите можат да ги ценат светилките како единствени парчиња што ја одразуваат изработката и уметноста на земјите од Југоисточна Азија.

Етички и одржливи практики:Употребата на традиционална изработка и локални материјали се усогласуваат со етичките и одржливите практики. Поддршката на традиционалните уметнички форми и одржливото производство додава дополнителен слој на вредност на овие рачно изработени столни ламби од глина.

Осврти на клиенти

Рачно изработен дом
Независно потврдено
Оценка 4,79 (39 критики)

1-5 of 29 reviews
 1. JR

  Sus vibrantes alfombras kilim añaden valor y un aspecto artístico a cualquier espacio, ya sea la sala de estar o el dormitorio. A todos mis invitados les encantan

 2. E

  En super Einkaufserlebnis und d Detail vo de handgmachte Kunstwärk isch unglaublich. Ich würd wieder kaufe und allne witerempfehle

 3. AE

  Utmärkt kundservice, jag bad om återbetalning eftersom varan led mindre skada under frakten – jag fick returfraktetikett omedelbart och mina pengar återbetalades inom 10 arbetsdagar.

 4. EM

  layout del sito web semplice e material facile da Trovare. il mio ordine è arrivato entro una settimana ed era in condizioni eccellenti. persone fantastiche con cui avere a che fare.

 5. KO

  Нарачувањето на килим Килим беше прилично лесно и испораката на производот беше брза и навреме. Ми беше даден број за следење во рок од 2 дена од поставувањето на мојата нарачка, многу сум задоволен од услугата за клиенти.

Поврзани производи

Неодамна прегледани производи

Не беа пронајдени податоци