Добијте код за купон со ПОПУСТ од 10% по регистрирањето на Билтенот.

Дома
Продавница
Понуди
Најави се
Топол сјај Уникатен декор Табела и подна ламба Рачно насликани Шарена амбиент Уметност на кожа од камила

Флурецентна светилка од кожа од камила рачно изработена и рачно насликана

Висина - 52 (см)

149

Само 2 на залиха

2 на залиха

Уникатен декор исклучиво достапен само преку нас

Free shipping to USA, EU and UK

Returns Accepted, Check our Return Policy

Подигнете ја вашата околина со пријатен топол сјај и колоритен амбиент

Како е направен

Спецификација на производот

Големина
Висина - 52 (см)
боја
Сиво
Материјал
Мембрана на кожата од камила
Обем
61 см
Тежина
0,55 кг
Изработка на
Рачно изработено и рачно насликано
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
P823-100
Влезна моќност
220 V
Тип на сијалица
E27 - Тип на завртка
Забелешка
Сијалицата не е вклучена со светилката. Ние исто така примаме нарачка за овие светилки по желба и големина и дизајн.

Опис на производот

Материјал за кожа од камила:Овие светилки се рачно изработени со помош на кожа од камила, која е позната по својата издржливост и уникатната текстура. Кожата од камила традиционално се користи во регионот на Јужна Азија за изработка на украсни предмети.

Рачно насликано:Светилките се сложено рачно насликани од вешти занаетчии. Секоја светилка е уникатно уметничко дело, со шарени и живописни дезени кои го одразуваат културното наследство на регионот.

Топол и привлечен сјај:Кога е осветлена, кожата на камилата дозволува мек и топол флуоресцентен да излегува од светилката. Ова нежно ноќно светло создава пријатна и привлечна атмосфера, што ги прави овие светилки совршени за додавање амбиент во секој простор.

Дрвена основа:Основата на светилката е изработена од висококвалитетно борово дрво, обезбедувајќи стабилна основа за светилката.

Уникатни украсни парчиња:Да се ​​поседува светилка направена од кожа од камила значи да се поседува единствено украсно парче. Дизајнот на секоја светилка и рачно насликани мотиви се разликуваат малку, додавајќи допир на ексклузивност на вашиот декор. Овие се разноврсни за користење како подна ламба, столна ламба, аголна ламба, светилка за дневна соба или светилка за спална соба што се впушта во пријатна ноќна светлина.

Занаетчиство:Изработени со големо внимание на деталите, овие светилки ја прикажуваат изработката и вештината на локалните занаетчии. Сложените рачно насликани обрасци ја демонстрираат посветеноста и стручноста на уметниците.

Разновидност:Светилките направени од кожа од камила доаѓаат во различни форми и големини и се разновидни за да се користат како столни ламби, висечки светилки и подни светилки. Оваа разновидност ви овозможува да ги вклучите во различни области од вашиот дом или канцеларија.

Разновидност на бои:Светилките се карактеризираат со богата и разновидна палета на бои, кои се движат од смели и живи нијанси до посуптилни и земјени тонови. Боите се внимателно избрани за да ја надополнат кожата на камилата и да ја подобрат севкупната естетска привлечност.

Еко-пријателски:Користењето кожа од камила за изработка на светилки може да се смета за еколошки, бидејќи користи нуспроизвод од одгледување камили, обезбедувајќи минимален отпад.

Симбол на традицијата:Овие светилки не служат само како прекрасни украси туку и како претстава на богатото културно наследство и традиции на регионот каде што се изработуваат. Тие можат да бидат одличен почеток на разговор за посетителите и гостите.

Спецификација на производот
Големина
Висина - 52 (см)
Материјал
Мембрана на кожата од камила
Обем
61 см
боја
Сиво
Тежина
0,55 кг
Изработка на
Рачно изработено и рачно насликано
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
P823-100
Влезна моќност
220 V
Тип на сијалица
E27 - Тип на завртка
Забелешка
Сијалицата не е вклучена со светилката. Ние исто така примаме нарачка за овие светилки по желба и големина и дизајн.

Материјал за кожа од камила:Овие светилки се рачно изработени со помош на кожа од камила, која е позната по својата издржливост и уникатната текстура. Кожата од камила традиционално се користи во регионот на Јужна Азија за изработка на украсни предмети.

Рачно насликано:Светилките се сложено рачно насликани од вешти занаетчии. Секоја светилка е уникатно уметничко дело, со шарени и живописни дезени кои го одразуваат културното наследство на регионот.

Топол и привлечен сјај:Кога е осветлена, кожата на камилата дозволува мек и топол флуоресцентен да излегува од светилката. Ова нежно ноќно светло создава пријатна и привлечна атмосфера, што ги прави овие светилки совршени за додавање амбиент во секој простор.

Дрвена основа:Основата на светилката е изработена од висококвалитетно борово дрво, обезбедувајќи стабилна основа за светилката.

Уникатни украсни парчиња:Да се ​​поседува светилка направена од кожа од камила значи да се поседува единствено украсно парче. Дизајнот на секоја светилка и рачно насликани мотиви се разликуваат малку, додавајќи допир на ексклузивност на вашиот декор. Овие се разноврсни за користење како подна ламба, столна ламба, аголна ламба, светилка за дневна соба или светилка за спална соба што се впушта во пријатна ноќна светлина.

Занаетчиство:Изработени со големо внимание на деталите, овие светилки ја прикажуваат изработката и вештината на локалните занаетчии. Сложените рачно насликани обрасци ја демонстрираат посветеноста и стручноста на уметниците.

Разновидност:Светилките направени од кожа од камила доаѓаат во различни форми и големини и се разновидни за да се користат како столни ламби, висечки светилки и подни светилки. Оваа разновидност ви овозможува да ги вклучите во различни области од вашиот дом или канцеларија.

Разновидност на бои:Светилките се карактеризираат со богата и разновидна палета на бои, кои се движат од смели и живи нијанси до посуптилни и земјени тонови. Боите се внимателно избрани за да ја надополнат кожата на камилата и да ја подобрат севкупната естетска привлечност.

Еко-пријателски:Користењето кожа од камила за изработка на светилки може да се смета за еколошки, бидејќи користи нуспроизвод од одгледување камили, обезбедувајќи минимален отпад.

Симбол на традицијата:Овие светилки не служат само како прекрасни украси туку и како претстава на богатото културно наследство и традиции на регионот каде што се изработуваат. Тие можат да бидат одличен почеток на разговор за посетителите и гостите.

Осврти на клиенти

Рачно изработен дом
Независно потврдено
Оценка 4,79 (39 критики)

1-5 од 27 критики
 1. AE

  Utmärkt kundservice, jag bad om återbetalning eftersom varan led mindre skada under frakten – jag fick returfraktetikett omedelbart och mina pengar återbetalades inom 10 arbetsdagar.

 2. EM

  layout del sito web semplice e material facile da Trovare. il mio ordine è arrivato entro una settimana ed era in condizioni eccellenti. persone fantastiche con cui avere a che fare.

 3. KO

  Нарачувањето на килим Килим беше прилично лесно и испораката на производот беше брза и навреме. Ми беше даден број за следење во рок од 2 дена од поставувањето на мојата нарачка, многу сум задоволен од услугата за клиенти.

 4. EC

  многу прифатлива продавница..добри детали за производите

 5. AO

  Од крај до крај процесот на купување од нив беше голем.

Поврзани производи

Неодамна прегледани производи

Не беа пронајдени податоци