Добијте код за купон со ПОПУСТ од 10% по регистрирањето на Билтенот.

Дома
Продавница
Понуди
Најави се
Уникатно украсно Рачно насликани Рачно изработено Деталирање

Цветна вазна рачно изработена и рачно насликана розово дрво

Висина - 29 см

99

Само 1 на залиха

1 на залиха

Уникатен декор исклучиво достапен само преку нас

Free shipping to USA, EU and UK

Returns Accepted, Check our Return Policy

Поинаку се истакнува со класа на рачно резбана декорација

Како е направен

Спецификација на производот

Големина
Висина / дијаметар на устата - 29 / 9 (cm)
боја
Белата
Материјал
Розово дрво
Обем
42 см
Тежина
2 кг
Изработка на
Рачно изработено и рачно насликано
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
P823-040
Забелешка
Примаме и нарачки по мерка за овој производ во саканата големина и дизајн.

Опис на производот

Рачна изработка:Секоја дрвена вазна е прецизно изработена рачно, покажувајќи ја вештината и вниманието на занаетчиите на деталите. Рачно изработената конструкција додава уникатен и персонализиран шмек на секое парче.

Материјал од розово дрво:Вазните се изработени од розово дрво, густо и издржливо тврдо дрво познато по својата богата боја, препознатливите модели на зрна и елеганцијата. Розово дрво им дава луксузен и безвременски квалитет на вазните.

Сложени рачно насликани дизајни:Вазните имаат сложени рачно насликани дизајни, додавајќи слој на уметност и детали на дрвената површина. Рачно насликани детали може да вклучуваат цветни мотиви, геометриски обрасци или културни симболи.

Разновидни големини и форми:Рачно изработените дрвени вазни доаѓаат во различни големини и форми, нудејќи разновидност во дизајнот и овозможувајќи низа украсни можности.

Природна завршница:Вазните може да се завршат со природен лак кој ја подобрува природната убавина на розово дрво, давајќи му мазен и сјаен изглед.

Разновидност на бои:Рачно насликани дизајни често вклучуваат различни бои, додавајќи живост и визуелен интерес на вазните. Палетата на бои може да биде инспирирана од природата, културните влијанија или индивидуалниот уметнички израз.

Функционални и декоративни:Додека служат како украсни парчиња, овие вазни се исто така функционални и можат да држат цвеќиња, сушени аранжмани или други украсни предмети, што ги прави разновидни додатоци во декорацијата на домот.

Културно значење:Рачно насликани дизајни може да црпат инспирација од културни или уметнички влијанија, додавајќи слој од културно значење на дрвените вазни.

Висококвалитетна изработка:Комбинацијата на розово дрво и сложени рачно насликани детали ја рефлектира висококвалитетната изработка, осигурувајќи дека вазните се издржливи и добро изработени.

Уникатно и единствено:Поради рачно изработената природа на вазни и рачно насликани дизајни, секое парче е уникатно. Варијациите во моделите и боите придонесуваат за индивидуалноста на секоја вазна.

Еко-пријателски:Рачно изработените дрвени вазни изработени од розово дрво со одржливи извори може да придонесат за еколошки практики, промовирајќи одржливост во мебелот и декорот.

Лесно се чисти:Дрвената површина лесно се чисти, а рачно насликани дизајни често се запечатени за да се заштитат од прашина и оштетување.

Занаетчиски допир:Вазните имаат занаетчиски допир што ги издвојува од масовно произведените алтернативи. Изработката и вниманието на деталите ја покажуваат посветеноста на вешти занаетчии.

Безвременска елеганција:Вродените квалитети на розово дрво, во комбинација со сложени рачно насликани дизајни, им даваат на вазните безвременска и елегантна естетика која може да надополни различни стилови на декор.

Спецификација на производот
Големина
Висина / дијаметар на устата - 29 / 9 (cm)
Материјал
Розово дрво
Обем
42 см
боја
Белата
Тежина
2 кг
Изработка на
Рачно изработено и рачно насликано
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Пакистан
SKU
P823-040
Забелешка
Примаме и нарачки по мерка за овој производ во саканата големина и дизајн.

Рачна изработка:Секоја дрвена вазна е прецизно изработена рачно, покажувајќи ја вештината и вниманието на занаетчиите на деталите. Рачно изработената конструкција додава уникатен и персонализиран шмек на секое парче.

Материјал од розово дрво:Вазните се изработени од розово дрво, густо и издржливо тврдо дрво познато по својата богата боја, препознатливите модели на зрна и елеганцијата. Розово дрво им дава луксузен и безвременски квалитет на вазните.

Сложени рачно насликани дизајни:Вазните имаат сложени рачно насликани дизајни, додавајќи слој на уметност и детали на дрвената површина. Рачно насликани детали може да вклучуваат цветни мотиви, геометриски обрасци или културни симболи.

Разновидни големини и форми:Рачно изработените дрвени вазни доаѓаат во различни големини и форми, нудејќи разновидност во дизајнот и овозможувајќи низа украсни можности.

Природна завршница:Вазните може да се завршат со природен лак кој ја подобрува природната убавина на розово дрво, давајќи му мазен и сјаен изглед.

Разновидност на бои:Рачно насликани дизајни често вклучуваат различни бои, додавајќи живост и визуелен интерес на вазните. Палетата на бои може да биде инспирирана од природата, културните влијанија или индивидуалниот уметнички израз.

Функционални и декоративни:Додека служат како украсни парчиња, овие вазни се исто така функционални и можат да држат цвеќиња, сушени аранжмани или други украсни предмети, што ги прави разновидни додатоци во декорацијата на домот.

Културно значење:Рачно насликани дизајни може да црпат инспирација од културни или уметнички влијанија, додавајќи слој од културно значење на дрвените вазни.

Висококвалитетна изработка:Комбинацијата на розово дрво и сложени рачно насликани детали ја рефлектира висококвалитетната изработка, осигурувајќи дека вазните се издржливи и добро изработени.

Уникатно и единствено:Поради рачно изработената природа на вазни и рачно насликани дизајни, секое парче е уникатно. Варијациите во моделите и боите придонесуваат за индивидуалноста на секоја вазна.

Еко-пријателски:Рачно изработените дрвени вазни изработени од розово дрво со одржливи извори може да придонесат за еколошки практики, промовирајќи одржливост во мебелот и декорот.

Лесно се чисти:Дрвената површина лесно се чисти, а рачно насликани дизајни често се запечатени за да се заштитат од прашина и оштетување.

Занаетчиски допир:Вазните имаат занаетчиски допир што ги издвојува од масовно произведените алтернативи. Изработката и вниманието на деталите ја покажуваат посветеноста на вешти занаетчии.

Безвременска елеганција:Вродените квалитети на розово дрво, во комбинација со сложени рачно насликани дизајни, им даваат на вазните безвременска и елегантна естетика која може да надополни различни стилови на декор.

Осврти на клиенти

Рачно изработен дом
Независно потврдено
Оценка 4,79 (39 критики)

1-5 од 27 критики
 1. AE

  Utmärkt kundservice, jag bad om återbetalning eftersom varan led mindre skada under frakten – jag fick returfraktetikett omedelbart och mina pengar återbetalades inom 10 arbetsdagar.

 2. EM

  layout del sito web semplice e material facile da Trovare. il mio ordine è arrivato entro una settimana ed era in condizioni eccellenti. persone fantastiche con cui avere a che fare.

 3. KO

  Нарачувањето на килим Килим беше прилично лесно и испораката на производот беше брза и навреме. Ми беше даден број за следење во рок од 2 дена од поставувањето на мојата нарачка, многу сум задоволен од услугата за клиенти.

 4. EC

  многу прифатлива продавница..добри детали за производите

 5. AO

  Од крај до крај процесот на купување од нив беше голем.

Поврзани производи

Неодамна прегледани производи

Не беа пронајдени податоци