Добијте код за купон со ПОПУСТ од 10% по регистрирањето на Билтенот.

Дома
Продавница
Понуди
Најави се

Овој производ може да потрае до 2 недели за да се испорача. Информациите за следење ќе се споделат со една недела по нарачката.

Единствен Камен измиен Природно обоена Рачно јазли Издржлив

Црвен казачки авганистански килим

141x143 (см)

807

Само 1 на залиха

1 на залиха

Уникатен килим ексклузивно достапен само преку нас

Free shipping to USA, EU and UK

Returns Accepted, Check our Return Policy

Една година гаранција за јазли

Како е направен

Спецификација на производот

Големина
141x143 (см)
боја
Црвениот
Материјал
Волна
Дебелина
9 мм
Тежина
7 кг
Изработка на
Рачно заврзана
Густина на јазли
approx 150 000 - 250 000 knots per sq. m
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Авганистан
SKU
2289 г
Забелешка
Овој килим е рачно изработен, затоа секоја варијација во формата, дебелината, шарите и боите се својствени за неговиот занаетчиски шарм.

Опис на производот

Рачно плетена волна:Казак килимите се рачно изработени со користење на висококвалитетна, рачно предена волна, која е цврсто рачно врзана од вешти занаетчии. Ова резултира со издржлив и долготраен килим со густ куп.

Природни бои:Традиционалните казачки килими се бојадисуваат со природни растителни бои, што им дава топла и органска боја која прекрасно старее со текот на времето.

додава длабочина и карактер на килимот.

Издржливост:Казак килимите се добро познати по нивната издржливост и отпорност на абење, што ги прави погодни за места со голем сообраќај во домот.

Геометриски дизајни:Казак килимите се познати по нивните смели и впечатливи геометриски дизајни. Овие обрасци често имаат големи медалјони, сложени граници и различни геометриски мотиви.

Живописни бои:Казак теписите се карактеризираат со нивните живописни и богати палети на бои. Тие најчесто вклучуваат задебелени нијанси на црвена, сина, зелена, жолта и слонова коска, создавајќи визуелно волшебен и енергичен изглед.

Абраш:Многу теписи од Казак покажуваат ефект на „абраш“, што е природна варијација во тонови на бои предизвикана од користење на различни серии бојадисана волна. Ова

Културно значење:Килимите на Казак имаат длабоко културно значење и често се поврзуваат со регионот на Кавказ, особено со Ерменија, Азербејџан и Грузија.

Племенско наследство:Килимите на Казак имаат силно племенско и номадско наследство, што ги одразува уметничките изрази и начинот на живот на заедницата на ткајачите.

Автентичност:Секој килим Казак е индивидуално рачно изработен, што го прави уникатно и автентично уметничко дело, покажувајќи ја вештината и креативноста на ткајачот.

Културни симболи:Некои казачки килими вклучуваат традиционални културни симболи и елементи кои имаат посебно значење во нивните соодветни заедници.

Разновидност:Казак килимите може да се користат во различни поставки, вклучувајќи дневни соби, трпезарии, влезови и многу повеќе. Нивните смели дизајни можат да послужат како уникатни парчиња или да надополнат широк спектар на стилови на ентериер.

Колекционерски артикли:Автентичните рачно изработени казачки килими често се барани од колекционерите и љубителите на килимите поради нивното историско и културно значење, како и нивната уметничка вредност.

Топлина и удобност:Рачно плетениот волнен куп од теписи Казак обезбедува топла и пријатна површина, додавајќи удобност во секоја просторија.

Безвременски апел:Смелите дизајни, живописните бои и богатото културно наследство на теписите на Казак придонесуваат за нивната безвременска привлечност, обезбедувајќи ја нивната популарност за генерациите што доаѓаат.

Спецификација на производот
Големина
141x143 (см)
Материјал
Волна
боја
Црвениот
Дебелина
9 мм
Тежина
7 кг
Изработка на
Рачно заврзана
Густина на јазли
approx 150 000 - 250 000 knots per sq. m
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Авганистан
SKU
2289 г
Забелешка
Овој килим е рачно изработен, затоа секоја варијација во формата, дебелината, шарите и боите се својствени за неговиот занаетчиски шарм.

Рачно плетена волна:Казак килимите се рачно изработени со користење на висококвалитетна, рачно предена волна, која е цврсто рачно врзана од вешти занаетчии. Ова резултира со издржлив и долготраен килим со густ куп.

Природни бои:Традиционалните казачки килими се бојадисуваат со природни растителни бои, што им дава топла и органска боја која прекрасно старее со текот на времето.

додава длабочина и карактер на килимот.

Издржливост:Казак килимите се добро познати по нивната издржливост и отпорност на абење, што ги прави погодни за места со голем сообраќај во домот.

Геометриски дизајни:Казак килимите се познати по нивните смели и впечатливи геометриски дизајни. Овие обрасци често имаат големи медалјони, сложени граници и различни геометриски мотиви.

Живописни бои:Казак теписите се карактеризираат со нивните живописни и богати палети на бои. Тие најчесто вклучуваат задебелени нијанси на црвена, сина, зелена, жолта и слонова коска, создавајќи визуелно волшебен и енергичен изглед.

Абраш:Многу теписи од Казак покажуваат ефект на „абраш“, што е природна варијација во тонови на бои предизвикана од користење на различни серии бојадисана волна. Ова

Културно значење:Килимите на Казак имаат длабоко културно значење и често се поврзуваат со регионот на Кавказ, особено со Ерменија, Азербејџан и Грузија.

Племенско наследство:Килимите на Казак имаат силно племенско и номадско наследство, што ги одразува уметничките изрази и начинот на живот на заедницата на ткајачите.

Автентичност:Секој килим Казак е индивидуално рачно изработен, што го прави уникатно и автентично уметничко дело, покажувајќи ја вештината и креативноста на ткајачот.

Културни симболи:Некои казачки килими вклучуваат традиционални културни симболи и елементи кои имаат посебно значење во нивните соодветни заедници.

Разновидност:Казак килимите може да се користат во различни поставки, вклучувајќи дневни соби, трпезарии, влезови и многу повеќе. Нивните смели дизајни можат да послужат како уникатни парчиња или да надополнат широк спектар на стилови на ентериер.

Колекционерски артикли:Автентичните рачно изработени казачки килими често се барани од колекционерите и љубителите на килимите поради нивното историско и културно значење, како и нивната уметничка вредност.

Топлина и удобност:Рачно плетениот волнен куп од теписи Казак обезбедува топла и пријатна површина, додавајќи удобност во секоја просторија.

Безвременски апел:Смелите дизајни, живописните бои и богатото културно наследство на теписите на Казак придонесуваат за нивната безвременска привлечност, обезбедувајќи ја нивната популарност за генерациите што доаѓаат.

Осврти на клиенти

Рачно изработен дом
Независно потврдено
Оценка 4,79 (39 критики)

1-5 од 27 критики
 1. AE

  Utmärkt kundservice, jag bad om återbetalning eftersom varan led mindre skada under frakten – jag fick returfraktetikett omedelbart och mina pengar återbetalades inom 10 arbetsdagar.

 2. EM

  layout del sito web semplice e material facile da Trovare. il mio ordine è arrivato entro una settimana ed era in condizioni eccellenti. persone fantastiche con cui avere a che fare.

 3. KO

  Нарачувањето на килим Килим беше прилично лесно и испораката на производот беше брза и навреме. Ми беше даден број за следење во рок од 2 дена од поставувањето на мојата нарачка, многу сум задоволен од услугата за клиенти.

 4. EC

  многу прифатлива продавница..добри детали за производите

 5. AO

  Од крај до крај процесот на купување од нив беше голем.

Поврзани производи

Неодамна прегледани производи

Не беа пронајдени податоци