Добијте код за купон со ПОПУСТ од 10% по регистрирањето на Билтенот.

Дома
Продавница
Понуди
Најави се

Овој производ може да потрае до 2 недели за да се испорача. Информациите за следење ќе се споделат со една недела по нарачката.

Единствен Камен измиен Природно обоена Рачно јазли Издржлив

Авганистански тепих во беж Чоби

174x288 (см)

Original price was: €2,004.Current price is: €1,904.

Само 1 на залиха

1 на залиха

Уникатен килим ексклузивно достапен само преку нас

Free shipping to USA, EU and UK

Returns Accepted, Check our Return Policy

Една година гаранција за јазли

Како е направен

Спецификација на производот

Големина
174x288 (см)
боја
Беж
Материјал
Волна
Дебелина
9 мм
Тежина
18 кг
Изработка на
Рачно заврзана
Густина на јазли
approx 150 000 - 250 000 knots per sq. m
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Авганистан
SKU
Hij004
Забелешка
Овој килим е рачно изработен, затоа секоја варијација во формата, дебелината, шарите и боите се својствени за неговиот занаетчиски шарм.

Опис на производот

Традиционално занаетчиство:Килимите Чоби се рачно изработени со помош на традиционални техники на плетење, пренесени низ генерации вешти занаетчии. Овие техники придонесуваат за автентичноста и безвременската привлечност на килимот.

Волна:Килимите Chobi обично се направени од природни материјали како волна или свила, обезбедувајќи издржливост и меко, луксузно чувство под нозете.

Боја на зеленчук:Боите во теписите на Chobi често се постигнуваат преку боење на зеленчук, со употреба на природни бои од растително потекло. Овој процес резултира со меки, пригушени тонови кои прекрасно стареат со текот на времето.

Сјајно куп:Тепихот Чоби има мек и сјајен куп поради висококвалитетните материјали што се користат и прецизниот процес на рачно плетење.

Низок куп:Чоби килимите обично имаат низок куп, што ги прави практични за области со голем сообраќај и полесни за одржување и чистење.

Земјени бои:Килимите Chobi се познати по нивните меки и земјени палети на бои, често со нијанси на беж, слонова коска, тегет и нежни пастели. Овие бои ги прават теписите Chobi разноврсни и лесни за вградување во различни стилови на ентериер.

Разновидност:Килимите Chobi се разноврсни и можат да се користат во различни поставувања, како што се дневни соби, трпезарии, спални соби, па дури и како украсни парчиња на ѕидовите.

Автентичност:Секој килим Chobi е уникатен, што ја одразува индивидуалната изработка на ткајачот и традиционалните техники што се користат при неговото создавање.

Сложени дизајни:Килимите Chobi имаат сложени дизајни инспирирани од традиционалните персиски и авганистански мотиви. Моделите може да вклучуваат цветни елементи, геометриски форми или медалјони, а сето тоа додава на елеганцијата и визуелната привлечност на килимот.

Културното наследство:Килимите Чоби го носат богатото културно наследство на регионите каде што се направени, особено во Авганистан и делови од Пакистан.

Временски интензивен процес:Рачното изработка на теписите Chobi е процес кој бара многу време и бара вештина, трпение и посветеност од ткајачите. Резултатот е прецизно изработено и висококвалитетно парче.

Инвестициски делови:Килимите Chobi често се сметаат за инвестициски парчиња поради нивната изработка, квалитет и способност да ја задржат својата вредност со текот на времето.

Топло и поканувачко:Сложените дезени и меките бои на теписите Chobi создаваат топол и привлечен амбиент во секој простор, што ги прави популарен избор за домашен декор.

Еко-пријателски:Килимите Chobi направени од природни материјали и растителни бои се еколошки, бидејќи избегнуваат употреба на синтетички материјали и груби хемикалии.

Спецификација на производот
Големина
174x288 (см)
Материјал
Волна
боја
Беж
Дебелина
9 мм
Тежина
18 кг
Изработка на
Рачно заврзана
Густина на јазли
approx 150 000 - 250 000 knots per sq. m
Возраст
Сосема ново
Потекло
Рачно изработено во Авганистан
SKU
Hij004
Забелешка
Овој килим е рачно изработен, затоа секоја варијација во формата, дебелината, шарите и боите се својствени за неговиот занаетчиски шарм.

Традиционално занаетчиство:Килимите Чоби се рачно изработени со помош на традиционални техники на плетење, пренесени низ генерации вешти занаетчии. Овие техники придонесуваат за автентичноста и безвременската привлечност на килимот.

Волна:Килимите Chobi обично се направени од природни материјали како волна или свила, обезбедувајќи издржливост и меко, луксузно чувство под нозете.

Боја на зеленчук:Боите во теписите на Chobi често се постигнуваат преку боење на зеленчук, со употреба на природни бои од растително потекло. Овој процес резултира со меки, пригушени тонови кои прекрасно стареат со текот на времето.

Сјајно куп:Тепихот Чоби има мек и сјајен куп поради висококвалитетните материјали што се користат и прецизниот процес на рачно плетење.

Низок куп:Чоби килимите обично имаат низок куп, што ги прави практични за области со голем сообраќај и полесни за одржување и чистење.

Земјени бои:Килимите Chobi се познати по нивните меки и земјени палети на бои, често со нијанси на беж, слонова коска, тегет и нежни пастели. Овие бои ги прават теписите Chobi разноврсни и лесни за вградување во различни стилови на ентериер.

Разновидност:Килимите Chobi се разноврсни и можат да се користат во различни поставувања, како што се дневни соби, трпезарии, спални соби, па дури и како украсни парчиња на ѕидовите.

Автентичност:Секој килим Chobi е уникатен, што ја одразува индивидуалната изработка на ткајачот и традиционалните техники што се користат при неговото создавање.

Сложени дизајни:Килимите Chobi имаат сложени дизајни инспирирани од традиционалните персиски и авганистански мотиви. Моделите може да вклучуваат цветни елементи, геометриски форми или медалјони, а сето тоа додава на елеганцијата и визуелната привлечност на килимот.

Културното наследство:Килимите Чоби го носат богатото културно наследство на регионите каде што се направени, особено во Авганистан и делови од Пакистан.

Временски интензивен процес:Рачното изработка на теписите Chobi е процес кој бара многу време и бара вештина, трпение и посветеност од ткајачите. Резултатот е прецизно изработено и висококвалитетно парче.

Инвестициски делови:Килимите Chobi често се сметаат за инвестициски парчиња поради нивната изработка, квалитет и способност да ја задржат својата вредност со текот на времето.

Топло и поканувачко:Сложените дезени и меките бои на теписите Chobi создаваат топол и привлечен амбиент во секој простор, што ги прави популарен избор за домашен декор.

Еко-пријателски:Килимите Chobi направени од природни материјали и растителни бои се еколошки, бидејќи избегнуваат употреба на синтетички материјали и груби хемикалии.

Осврти на клиенти

Рачно изработен дом
Независно потврдено
Оценка 4,79 (39 критики)

1-5 од 27 критики
 1. AE

  Utmärkt kundservice, jag bad om återbetalning eftersom varan led mindre skada under frakten – jag fick returfraktetikett omedelbart och mina pengar återbetalades inom 10 arbetsdagar.

 2. EM

  layout del sito web semplice e material facile da Trovare. il mio ordine è arrivato entro una settimana ed era in condizioni eccellenti. persone fantastiche con cui avere a che fare.

 3. KO

  Нарачувањето на килим Килим беше прилично лесно и испораката на производот беше брза и навреме. Ми беше даден број за следење во рок од 2 дена од поставувањето на мојата нарачка, многу сум задоволен од услугата за клиенти.

 4. EC

  многу прифатлива продавница..добри детали за производите

 5. AO

  Од крај до крај процесот на купување од нив беше голем.

Поврзани производи

Неодамна прегледани производи

Не беа пронајдени податоци